Nasz YouTube!


Jak smakuje śniadanie w dużej rodzinie? Czy w dużej rodzinie jest więcej katarów, klocków na podłodze i kwiatów na parapecie? A czy rodzice wesołej gromadki mają jeszcze czas, aby pojechać w siną dal i mieć chwilę tylko dla siebie?

Ruszyła wyjątkowa w skali kraju kampania społeczna promująca duże rodziny, których codzienność jest z jednej strony bardzo zwyczajna, a z drugiej wyjątkowa. Przekaz kampanii to pełna ciepła, emocji, ale też humoru, 45-sekundowa opowieść o życiu w dużej rodzinie: o zmaganiach poranka, nietypowych umiejętnościach rodziców, o wyzwaniach, ale też o codziennym zdziwieniu i wspólnych momentach, które tworzą potem rodzinne wspomnienia. 

Kluczowym elementem kampanii jest myśl przewodnia: „Dzieci zmieniają mój świat!...Na lepszy”. Ma być ona zarazem pytaniem do każdego z nas – rodziców – jak dzieci zmieniły nasz świat? Co się zmieniło od kiedy tworzymy rodzinę? Jak dzieci przeorganizowały nasze życie? Pytanie jest też zachętą do refleksji o tym, jak wygląda nasza codzienność odkąd przeżywamy ją wraz z dziećmi, które nadają przecież życiu zupełnie inny rytm. 

Każdy rodzic inaczej przeżywa swoje rodzicielstwo, dlatego odpowiedzi na pytanie postawione w kampanii będą różne: na bardziej szalony, nieprzewidywalny, radośniejszy... Za każdym razem jednak zmiana ta będzie zmianą NA LEPSZE. 

- Chcemy tą kampanią zapoczątkować nową jakość przekazu o dużej rodzinie czyli pokazać jej prawdziwe oblicze, które jest w większości pozytywne, choć niepozbawione codziennych trudów, zmagań i wyrzeczeń. Chcemy normalizować postrzeganie dużych rodzin, w których żyje blisko 3,5 miliona osób. Realizując ten projekt, pragniemy wspierać kulturę rodzinności, pokazując jak ważną komórką społeczną jest rodzina – mówi Judyta Kruk, rzecznik prasowy Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Kampania stanowi pierwszą tego typu realizację Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Została zrealizowana dzięki dofinansowaniu w ramach ministerialnego konkursu „Po pierwsze Rodzina!” na rok 2021.

Spot będzie promowany głównie w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, YouTube. Zaplanowana jest także współpraca z influencerami - matkami i ojcami, wychowującymi przynajmniej troje dzieci. Kreację kampanii na zlecenie Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" przygotował Dom Kreatywny MUFU.

Cykl filmów edukacyjno-instruktażowych "Wspieramy Rodziców" został zrealizowany z programu "Dumni z Rodziny" w ramach konkursu "Po Pierwsze Rodzina!" na rok 2021.

 

1. Mamo, nie bój się!
Ekspertem Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest Iwona Kaczorowska, położna w Szpitalu św. Zofii w Warszawie. Położna wyjaśnia jak się przygotować do porodu, kto może nam towarzyszyć, gdzie możemy urodzić dziecko i jak mama oczekująca na narodziny powinna o siebie zadbać. Mamo, nie bój się!

 

2. Prawidłowy rozwój fizyczny niemowlaka
Ekspertem Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest fizjoterapeuta Agnieszka Gregorczyk, która w kilku zdaniach wyjaśnia na co młody rodzic powinien zwrócić uwagę aby rozwój fizyczny niemowlęcia przebiegał prawidłowo.

 

2. Kiedy warto pójść do logopedy?
Czy moje dzecko mówi poprawnie? Kiedy mogą pojawić się pierwsze problemy? Co warto obserwować u dzieci? Posłuchajcie naszego eksperta Beaty Radziszewskiej-Sławińskiej.

 

4. Budowanie samodzielności dziecka
Ekspertem Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest pedagog Katarzyna Malinowska - "Rodzina na warsztat", która wyjaśnia na czym polega budowanie samodzielności dziecka. Propozycja oparta jest na czterech etapach: 1. Ty robisz, dziecko patrzy 2. Ty robisz, dziecko pomaga 3. Dziecko robi, Ty patrzysz 4. Dziecko robi samodzielnie

 

5. Na ratunek: 112
Ekspertem Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest ratownik medyczny Jacek Grybalow właściciel Grupy Ratowniczo-Medycznej Medicus. Nasz ekspert opowiada o tym, jak zachować siew. nagłych i trudnych sytuacjach: co zrobić w przypadku oparzeń, ciał obcych w oku, wtórnego utonięcia, a także o tym jakie rośliny mogą być w domu niebezpieczne dla dzieci. Czasem sami możemy ograniczyć niebezpieczeństwa, a telefon alarmowy 112 wybierajmy wtedy gdy ratunek jest naprawdę konieczny.

Reportaż podsumowujący Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin pt. "Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość"

 

 

1. Panel społeczno-ekonomiczny pt. "Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość" na Giełdzie Papierów Wartościowych z udziałem Minister Marleny Maląg, prof. Marka Kośnego, prof. Łukasza Hardta, Joanny Krupskiej i Marka Dietla. Prowadzenie Rafał Patyra.  |  Wręczenie statuetek "Firma Przyjazna Dużym Rodzinom", "Przyjaciel Dużych Rodzin"  |  26.06.2021 

2. Panel Lifestylowy na patio Hotelu Gromada pt. "Duża rodzina XXI w." z udziałem: Agnieszki Stefaniuk "Familyfunbymum", Poli Madej-Lubera "Ładnebebe", Jana Pletiego - magazyn "Kreda", Pawła Trawki.  |  Prowadzenie Elżbieta Woźniak-Łojczuk  |  26.06.2021

2020 - Zjazd Dużych Rodzin, Warszawa, "Warszawskie powstanie wśród nas pozostanie"

2019 - Lubartów, "Dumni z rodziny!"

2018 - Szczecin, "Rodzina na fali"

 

2016 - Gniezno, "Chrzest, rodzina, Polskę zaczyna"

Zajrzyj co otrzymasz w trakcie szkolenia i zorganizuj je w swojej miejscowości: https://szkolenia.3plus.pl/

1. Pomysł na zdrowe rodzinne gotowanie - zdrowe i pyszne kulki z cieciorki

2. Pomysł na zdrowe rodzinne gotowanie - kremowa zupa z kurczakiem i warzywami

3. We współpracy z Edukacją Przygodową przygotowaliśmy dla Was film - pomysł na domowy eksperyment "lampa lava"

4. Zastanawiacie się jak aktywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi? Zapraszamy Was na Warsztaty Konstruktorskie. W tym odcinku zbudujemy szczudła! Warsztaty prowadzi Michał Żyliński z rodziną.

5. Zastanawiacie się jak aktywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi? Zapraszamy Was na Warsztaty Konstruktorskie. W tym odcinku zbudujemy rakietę! Warsztaty prowadzi Michał Żyliński z rodziną.

6. Zastanawiacie się jak aktywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi? Zapraszamy Was na Warsztaty Konstruktorskie. W tym odcinku zbudujemy łódkę!

7. Rodzinne gotowanie z dziećmi? Czy to możliwe? Upieczcie razem pierniczki świąteczne! Dzieci lubią takie warsztaty!

 

2021- Warszawa

 

2019 - Wadowice, XIII Spotkanie Kół i Oddziałów Związku Dużych Rodzin Trzy Plus

 

 

 

Aplikacja KDR

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter